Всесвітня акція "16 днів проти насильства"

Відповідно до Плану заходів з проведення Національної кампанії "Стоп насильству!" на період  до 2015 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 грудня 2010 року № 2154, в КДНЗ «Калинка» з 25 листопада до 10 грудня проводилась  щорічна акція "16 днів проти насильства".

Під час проведення Акції  зверталась увага на такі події:

06 грудня - річниця з дня "Монреальської різанини", коли 14 жінок - студенток були вбиті злочинцем лише через те, що "вони були феміністками";

10 грудня - День прав людини. Уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини "на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків", підписавши Загальну декларацію прав людини.

Під час проведення акції згідно з планом було проведено різноманітні заходи.:

- 04 грудня вихователь Комаровська О.В. провела з батьками тренінг «Батьківське щастя: виховання без насилля». Педагог узагальнила знання учасників про «Декларацію прав дитини», з яких пунктів вона складається та  під час гри «Покажи та відгадай» закріплювала набуті знання. В ході досліду «Дихання свічки»  ведуча наголосила, що дитина як «вогник»,  якщо на неї сильно тиснути, робити погані вчинки стосовно неї,  вона згасне, як свіча.

Використовуючи ігровий момент «Скала та прірва» Оксана Василівна спонукала батьків замислитися про те, що без батьківської підтримки, любові та опіки дітям дуже складно  набувати позитивного досвіду становлення особистості в суспільстві.

Особливо вразила батьків  відео – презентація «Ми проти жорстокого поводження з дітьми», в кінці перегляду присутні не стримували своїх почуттів. Підводячи підсумок ведуча наголосила, що для усіх присутніх такі засідання  є  корисним досвідом сумісного спілкування. В свою чергу батьки подякували за проведений тренінг, та відмітили те що , завдяки отриманої інформації усвідомили гостру проблему жорстокого поводження дорослих по відношенню до дітей.

-07 грудня вихователь Британ Т.В. провела з батьками лекторій «Щаслива родина – щаслива дитина». В ході засідання педагог сприяла усвідомленню батьків того, що через сім’ю дитина знайомиться зі світом, вбирає інформацію про нього, робить зусилля з ним взаємодіяти, стає особистістю с індивідуальним світосприйняттям.

Під час гри «Що нам варто щасливу сім’ю побудувати» ведуча запропонувала батькам прочитати висловлювання написані на «цеглинках» та побудувати модель будинку. В кінці гри батьки зробили висновок , що сім’я – це той надійний куточок, куди кожна людина повинна повертатися з радістю. Вона починається з дружби, любові, з взаєморозуміння, терплячості тощо… Однією з частин засідання була презентація дитячих малюнків «Щастя в родині очима дитини». Після перегляду Тетяна Вікторівна зауважила: «Народна мудрість каже: «Дитина вчиться тому, що бачить у себе вдома. Батьки – приклад їй! Щаслива дитина може бути тільки у щасливих батьків!» В кінці засідання ведуча ознайомила присутніх з  заповідями «Як  жити в міцній, дружній та щасливій сім’ї».

Згідно з планом акції в КДНЗ «Калинка» було проведено пізнавальне свято «День прав людини»( вихователь Шевченко О.О.). До дітей старшої групи в гості приходили казкові герої. Малюки допомагали їм дізнатися про їх права. Діти дали знання героям  казки «Вовк і семеро козенят» про те, що вони мають право на життя, розказали зайчику з казки «Лисиця та зайчик», що він має право на житло. Під час свята вихованці співали пісні про дружбу та дитячий садок.

- 10 грудня, з метою підвищення рівня  професійної обізнаності педагогів по запобіганню порушень прав дитини, вихователем Пищаль І.В. був проведений майстер – клас «Правове виховання дітей в ДНЗ» серед педагогів закладу. На початку засідання ведуча зауважила, що в дошкільному віці можливо істотно активізувати пізнавальні інтереси дитини, сприяти вихованню у неї впевненості в собі, волі, доброзичливого відношення до

людей, відчуття себе Людиною Землі  та громадянином своєї держави. В ігровій формі ведуча організувала входження учасників в роль вихованців та провела з ними заняття «Ваші права діти». На кожного учасника був підготовлений лист з фотографією та зображенням ілюстрацій,  які відображали права дитини. Протягом майстер – класу вихователям ведуча пропонувала розглянути різноманітні речі, та визначити до яких прав дитини можна їх віднести. В кінці засідання педагоги  підвели підсумок, що нетрадиційні, цікаві форми занять допомагають дітям засвоювати  знання з правового виховання,  які нелегкі для їх сприйняття .

-Молоді спеціалісти на засіданні школи молодого вихователя

« Паросток» випустити  тематичну газету « Ми проти жорстокого поводження з дітьми», яка ділилась на три розділи:

«Насильство над дітьми в сім'ї», «Насильство над дітьми в дитячому садочку», «Насильство над дітьми в суспільстві». Під час підведення підсумків Акції вони презентували свої газети та глибоко розкрили тему, над якою працювали. Всі роботи відрізнялися своїм баченням проблеми, та переосмисленням теми «Насильство над дітьми».

10 грудня під час підведення підсумків акції «16 днів проти насильства» методист Трифонова О.В. подякувала всім педагогам, які приймали активну участь в організації акції та наголосила на те , що всі заходи пройшли на високому рівні  та  допомогли учасникам в черговий раз замислитися над проблемами насильства в сім’ї та суспільстві, над людиною взагалі.

/uploads/editor/1921/92796/sitepage_103/files/my_protiv_nasiliya_nad_detmi_.pptx

raquo; та побудувати модель будинку. В кінці гри батьки зробили висновок , що сім