Першотравенськ. Дошкільний навчальний заклад " Калинка"

Використання мультимедійних проектів в сучасному закладі

Мультимедійні технології поки не знайшли широкого застосування в дошкільній освіті, хоча вони мають переваги перед традиційним заняттям. Мультимедіа припускає одночасне використання різних форм представлення інформації: аудіо-, відеозображення, анімацію тексту. Таким чином, впливаючи і через слуховий, і через зоровий канал, мультимедіа створює умови для отримання і засвоєння інформації.

У нашому дошкільному закладі  мультимедійні технології застосуються у вигляді слайд-фільмів і презентацій.  Більшість вихователів закладу достатньо володіють знанням щоб  створювати фільм або презентацію, враховуючи особливості своїх вихованців, цілі і завдання, поставлені на конкретному занятті. Такі комп'ютерні продукти, як правило, викликають інтерес у дітей за рахунок реалістичності і динамічності зображення, використання анімації.
    Великий плюс мультимедійніх презентацій полягає в  можливості дистанційного навчання батьків. Батьки хотіли би вдома займатися розвитком своїх дітей. Однак часто не знають, чим саме займатися з дитиною, або роблять це методично неграмотно. Цю проблему вихователі  вирішують, пропонуючи батькам диски з заняттями для закріплення того ж матеріалу вдома. Таким шляхом, дитина, яка пропустила з різних причин велику кількість занять, може отримувати необхідні знання вдома. Така практика в нашому закладі поширюється  на дітей, які за станом здоров'я не відвідують дитячий садок.
  Тематика презентацій різноманітна: заняття з математики, знайомство з природою, правила безпечної поведінки вдома і на вулиці, заняття з розвитку мовлення.

Практика показала, що за умови систематичного використання в мультимедійних презентацій у поєднанні з традиційними методами навчання, ефективність роботи з розвитку пізнавальних здібностей дітей дошкільного віку значно підвищується.

Про ефективність говорять наступні позитивні фактори:
діти краще сприймають матеріал, що вивчається за рахунок того, що презентація несе в собі подібний тип інформації, зрозумілий дошкільнятам, які не вміють читати і писати;
у вихованців підвищується мотивація до роботи на занятті за рахунок привабливості комп'ютера і мультимедійних ефектів. Руху, звук, мультиплікація надовго привертають увагу дітей;
отримані знання залишаються в пам'яті на більш довгий термін і легше відновлюються для застосування на практиці після короткого повторення;
презентації дозволяють моделювати такі життєві ситуації, які не можна побачити в повсякденному житті (політ ракети або супутника, перетворення лялечки на метелика і т. д.).

Мультимедійний проектор в нашому закладі з’явився нещодавно.  Педагоги закладу активно  розробляють примірні конспекти занять із застосуванням мультимедійних презентацій та надають рекомендації щодо їх проведення.

Рекомендації для педагогів щодо використання мультимедійних презентацій на заняттях

1. Презентація рідко обходиться без засобів наочності. Їхнє завдання - надати виступу переконливість. Правильне використання цих коштів значно пожвавить презентацію та зафіксує матеріал у пам'яті.

2. Засоби наочності бажано застосовувати тільки тоді, коли вони можуть посилити вплив висловлювання.

3. При демонстрації слайдів і зверненні до аудиторії найкраще стояти ліворуч від екрану (якщо дивитися з залу). У силу того що ми читаємо зліва направо, спочатку слухачі будуть дивитися на педагога, а потім переведуть погляд направо на екран, де представлена ​​більш докладна інформація.

4. Педагог буде виглядати природно, якщо розташується під невеликим кутом до дитячої аудиторії. Можна зайняти більш "сильну" позицію, повністю розвернувшись лицем до дошкільнят.

5. Швидко подивившись на зображення (предмет), можна жестом лівої руки привернути до нього увагу аудиторії. Жест повинен бути дуже коротким. Потім слід знову повернутися і звернутися до аудиторії.

6. При тимчасовому виключенні проекційного обладнання або перерві в показі слайдів бажано переміститися в центр кабінету і продовжити презентацію.

7. Якщо використовувати засоби наочності більше не передбачається, рекомендується встати впівоберта до дітей зліва від устаткування і продовжити заняття.

8. Не слід:

- Говорити, повернувшись спиною до дітей;

- Читати конспект заняття;

- Загороджувати демонстроване зображення;

- Допускати, щоб використовуваний засіб відігравало головну роль в презентації;
- Видавати роздатковий матеріал під час презентації.