Семінар - практикум "Особливості статевого виховання дітей дошкільного віку"

22 листопада в КДНЗ Калинка пройшов семінар – практикум «Особливості статевого виховання дітей дошкільного віку. Урахування гендерних аспектів у вихованні» (вихователі Щобак А.Ю., Горецька О.О.).

На початку засідання Щобак Анна Юріївна наголосила, що гендерне виховання актуальна тема, особливо в руслі впровадження нової Базової програми розвитку дошкільного віку «Я у Світі».  Розкрила динаміку статевого розвитку дітей від раннього до старшого дошкільного віку.

Під час вправи «Особливості статі» учасники засідання по підгрупах визначали «+», «-» сильних та слабких якостей і рис жіночої та чоловічої статі. Ведуча зазначила, що вихователі в роботі з дітьми повинні усвідомлювати та враховувати відмінності між хлопчиками та дівчатками, вводити «чоловічу» та «жіночу» стратегію організації педагогічної діяльності, все це сприятиме ефективному впровадженню у практику особистісно – орієнтованого підходу індивідуалізації освітнього процесу.

Одним з домашніх завдань, була вправа «Колаж».Три групи педагогів використовуючи вирізки з журналів наочно представляли «Якими ми бачимо в суспільстві….» ( хлопчиків і дівчаток, чоловіків, жінок). Всі представленні роботи були  з глибоким змістом, ярко відображали світ кожної із вікової статі.

Ведуча під час засідання докладніше зупинилась на гендерних стереотипах, які є набором загальноприйнятих норм і суджень про становище жінок і чоловіків, норм їхньої поведінки, мотивів, зауважила що приписуючи чоловікам і жінкам певні психологічні якості, рід занять, норми поведінки, часто ускладнюють процес соціалізації людини в суспільстві.

Вихователь Горецька Оксана Олександрівна познайомила педагогів з гендерними тенденціями в педагогічний науці. Провела з вихователями дидактичну гру «Побажання» , наголосила що мета цієї гри: вчити дітей бути уважними один до одного , вміти проявляти

симпатії до дітей своєї і протилежної статі. Запропонувала вихователям розбитися на дві команди (хлопчики, дівчатка)  та висловити побажання один одному передаючи «Квітку – бажань» .

Наприкінці засідання вихователі всіх вікових груп презентували мультимедійні презентації з гендерного виховання. Всі представленні роботи зроблені на високому рівні, дотриманні вимогпрезентацій. Під час роботи з мультимедійними проектами  педагоги використовували різноманітні дизайнерські рішення, цікаві анімаційні переходи, доцільні звукові ефекти . Особливо хотілось відмітити фото – презентацію  Британ Т.В. яка точно відобразила характерні відмінності  життя та поведінки хлопчиків й дівчаток. Не менш цікавими були проекти   для використання під час занять з гендерного виховання вихователів : Комаровської О.В. «Хлопчики та дівчатка – два різних світи », Британ Т.В., Рудь О.А. « Я – хлопчик, я – дівчинка», не менш цікавими були презентації по роботі з батьками вихователів Павлової О.С., Сторчило Н.А «Заняття з гендерного виховання з дітьми раннього віку», Шевченко О.О. , Посунько І.М. «Гендерне виховання дошкільнят».