" Веселий балаганчик"

Театрально-ігрова діяльність має велике значення для всебічного виховання дітей: розвиває художній смак, творчі та декламаційні здібності, формує почуття колективізму, розвиває пам'ять.

Театралізовані ігри включають:

• дії дітей з ляльковими персонажами (сюжетними і образними іграшками), пальчиковими, бибао, площинними фігурами, ляльками маріонетками;
  • безпосередні дії за ролями;
  • літературну діяльність (проявляється у вигляді діалогів та монологів від особи персонажів літературних творів, з використанням слів автора);
  • образотворчу діяльність носить характер просторово - образотворчої, оформлювального: діти створюють мальовані або апплик5ативные декорації, костюми персонажів;
  • музичну - виконання знайомих пісень від особи персонажів, їх інсценування, приплясывание, наспівування і т.д.

Робота по ознайомленню з театрально-ігровою діяльністю починається з молодшого дошкільного віку (розігрування з допомогою вихователя знайомих казок, народних пісень, потішок, невеликих цікавих сценок) і триває в середньому та старшому дошкільному віці (створення міні-етюдів, ігор-імітацій, елементи логоритміки, пальчикової і артикуляційної гімнастики, театральних постановок, міні-вистав). Все це є хорошим засобом підвищення емоційного тонусу малюків, розвитку їх товариськості, прагнення брати активну участь у спільних затії.

Організація театралізованих ігор неодмінно пов'язана з роботою над виразністю мови. Педагог вчить дітей керувати силою голосу, тембр, темпом мовлення, відповідним персонажу, вчить звуконаслідування, чіткої дикції. Після розучування тексту вихователь починає працювати з дітьми над рухами; вчить їх за коштами руху передавати характер літературного героя (лисиця - хитра, ходить навшпиньки, в очі всім заглядає, крутить головою в різні боки, хоче всім сподобатися).

Для театральних постановок і міні-вистав необхідні нескладні атрибути, елементи костюмів, декорації. Вони повинні відповідати вимогам охорони життя та здоров'я дітей. Виготовлення нескладних атрибутів здійснюється на заняттях З і у вільний час.

Дитина оволодіває вміннями й навичками:

У сприйманні театралізованого видовища:

• розуміє зміст дійства вистави, театральний образ як живу акторську дію, використовує акторську техніку міміки, жестів, слова, пантоміми, музики, співу, танцю;
  • наслідує позитивних героїв, співчуває персонажам казки, порівнює вчинки негативних героїв, переносить оцінювання казкових історій в сферу «Я сам» і оцінює свої вчинки та вчинки товаришів;
  • підказує персонажам вистави як поводитися у скрутних ситуаціях, оцінює характер казкового героя (хитрий, добрий, злий, улесливий, довірливий, нерозумний).

В ігровій діяльності:

• відображає характерні особливості образу театральних персонажів (особливості руху, супроводу руху мімікою, інтонацією жестом);
  • своєчасно включатися в колективну драматизацію твору;
  • самостійно влаштовувати ігри-драматизації, театралізовані ігри, ігри «Театр», розігрувати за ролями літературні твори, сюжети казок.

У сценічній діяльності:

• брати активну участь у підготовці до театралізованих ігор;
  • творчо перевтілюватися в образи персонажів, розігруватися сюжети, виразно із гумором виконувати ролі;
  • вносити творчі фрагменти в гру за казкою;
  • брати участь у роботі драмгуртків;
  • виготовляти елементарні декорації, атрибути, костюми.

У процесі навчання дитина дізнається та усвідомлює:

• про театр як вираження життєвих ситуацій в акторській грі;
  • про різні види театру (пальчиковий,настільний, драматичний, театр іграшок, фланелеграф, театр бі –ба –бо, театр картинок), їх особливість та призначення;
  • про театралізовану термінологію;
  • колективний характер діє творення під час підготовки театральної вистави, важливість орієнтуватися на партнера з ігрової взаємодії;
  • змістовність, варіативність сюжетів, можливість їх зміни.

Форми організації театралізованої діяльності (статичні):

• театралізація окремих епізодів казки;
  • драматизація казок;
  • показ настільного театру;
  • показ театру іграшок;
  • організація ігор-імітацій;
  • інсценування та читання за ролями віршів, написаних у діалогічній формі;
  • розігрування за ролями літературних творів;
  • оздоблення сюжетного ігрового поля;
  • сюжетоскладання;
  • розробка сценаріїв.

Форми організації театралізованої діяльності(ініціативні):

• рядження;
  • інсценування віршиків, казок, самостійно та з однолітками;
  • сюжетно-рольові ігри за уривками казок;
  • сюжетоскладання;
  • ігрове поле.