Соляна кімната в ДНЗ

Головним лікувальним компонентом галокамери є сухе повітря, насичене від’ємно зарядженими іонами хлориду натрію, очищене від вірусів, мікробів алергенів. Сіль поглинає атмосферну вологу та підтримує асептичні умови середовища. Повітря в галокамері є стерильним.

Глибоке проникнення в організм дитини  дрібнорозсіянного  сольового аерозолю відновлює захисні  функції епітелію, зменшує запалення, посилює відділення мокроти з бронхів покращує функціональні, адаптаційні та захисні сили організму, знімає емоційний стрес.

Соляна кімната в  ДНЗ виконує функції попередження та профілактики.

Кількість профілактичних процедур на курс лікування – 10 (протягом року 2 рази). Перша процедура для дітей третього та четвертого р.ж. триває – 5 хв, і поступово збільшується до 15 хв, а для дітей  п’ятого та шостого року життя  -  від 7 до 20 хв.

Соляна кімната гарно естетично оформлена, в ній звучить приємна заспокійлива музика, яка змінюється звучання моря, лісу, співом птахів і тому діти в ній себе відчувають комфортно і затишно.

Щоб цікаво провести час в сольовій кімнаті ми пропонуємо такі ігри:

1. «Погріємось» Діти сидять на стільчиках.

«Погріємо руки» - підняти зігнуті руки і хлопнути перед собою, опустити вниз. Повторити 3-4 р.

«Погріємо ноги» - похлопати по колінах, опустити руки вниз, повторити 3-4 р.

«Погріємо спину» - підняти руки в сторони, швидко схрестити перед грудьми і хлопнути долонями по плечах, повторити 3-4 р.

2. «Покажи долоньки».Діти сидять на стільчиках.

«Показати долоньки» - підняти руки в перед.

«Покажи колінка, вушка, носик… і т.д.»

3. «Зайчики». Діти сидять на стільчиках.

«Зайчики слухають»  - підняти зігнуті в ліктях руки вгору, пальці притулилися до голови - «вушка».

«Зайчики підняли лапки» - підтягнути ноги до себе, обняти їх руками, випрямити ноги.

4. «Передай м'яч».  Діти сидять на стільцях.

Дитина тримає в руці м'яч передає далі по колу. Наступній дитині і тихенько каже їй «лагідне слово». Гру можна повторити 2-3 рази.

Вихованці нашого дитячого садка ідуть в сольову кімнату з задоволенням, тому що перебування в ній є і цікавим, і корисним.